ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Зміївське лісове господарство

Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства

Державне агентство лісових ресурсів України

Офіційний сайт Зміївської райдержадміністрації

Зміївська районна рада

Харківська обласна державна адміністрація

Урядовий портал

Верховна Рада

Президент України

НПП «Гомільшанські ліси»

Сучасна діяльність

На сьогоднішній день  ДП «Зміївське лісове господарство» - це сучасне, прогресивне, стрімко розвиваюче підприємство, яке являється своєрідною візитівкою району. Адже, здавна Зміївський район славиться саме своєю мальовничою природою, лісами та заповідниками.

Як відомо, діяльність у лісовому господарстві заключається не тільки у заготівлі деревини, але й у відновленні лісу. В середньому кожного року ДП «Зміївське лісове господарство» насаджує лісових культур на площі 77 га, здійснює догляд за лісокультурами на площі 405 га, вирощує біля 870 тис. сіянців в розсадниках та 5,3 тис. саджанців для озеленення, збирає 700 кг лісового насіння, влаштовує 867 км мінералізованих смуг,  проводить  рубки догляду на площі 179 га. Високий професійний рівень, який притаманний вальникам лісгоспу є запорукою якісного проведення рубок догляду та інших рубок формувань та оздоровлення лісів, досягнення високих виробничих показників.

Територія лісгоспу неодноразово змінювалася. Згідно із наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 20.08.2012 року №319 ДП «Близнюківське лісове господарство» було реорганізовано шляхом приєднання його до ДП «Зміївське лісове господарство». З того періоду у складі Зміївського лісового господарства з’явилися Близнюківсько-Лозівське та Первомайське лісництва.

З липня 2013 року й по сьогодні керівником підприємства є молодий та перспективний фахівець своєї справи Скляров В.О. За час його керування підприємство здобуло безліч нагород, як на районному, так і на обласних рівнях.

Про результати роботи підприємства свідчать нагороди в економічному змаганні серед підприємств Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства, які отримував лісгосп за період 2014-2016 років. Зокрема, перші місця ми виборювали у 2014 і 2015 роках.

Про гарну роботу нашого підприємства свідчать й виробничо-економічні показники. Так, завдання по реалізації продукції за 2016 рік лісгосп виконав на 130%: при плані 14 млн. 900 тис. грн., фактично було реалізовано продукції на 19 млн. 366 тис. грн. До реалізації відповідного періоду минулого року реалізація зросла на 27,3%. На експорт у звітному періоді реалізовано продукції на суму 1 млн. 796 тис. грн.

Вартість знеособленого заготовленого 1м³ деревини за 2016 рік становить 478 грн., темп росту до минулого року – 156%, вартість знеособленого реалізованого  1м³ деревини за 2016 рік становить 476 грн., темп росту до минулого року – 142%.

Реалізована продукція на одного працюючого за 2016 рік становить 137 тис. 348 грн., що на 28,2% більше ніж відповідного періоду минулого року.

Відчувається позитивна динаміка в роботі по охороні та захисту лісу від пожеж.Всього по лісгоспу за 2016 рік було проведено 313 рейдів по охороні лісу, в який прийняло участь 931 працівників лісової охорони лісгоспу, 23 працівника правоохоронних органів.

Проведена робота по захисту лісів від пожеж дала змогу в 2016 році не допустити виникнення лісових пожеж. При цьому лісовою охороною було притягнено за порушення правил пожежної безпеки до адміністративної відповідальності 19 осіб.

Було влаштовано 924 км мінералізованих смуг та проведено догляд за смугами на протяжності 2278 км, перекрито 63 позапланових доріг виставлено 50 стендів з наглядної агітації. Проведено 43 виступи в засобах масової інформації.

Стосовно захисту лісу – на території Зміївського лісгоспу проводились ряд заходів щодо запобігання виникнення розповсюдження осередків первинних та стовбурових шкідників. Було проведено лісопатологічне обстеження загальною площею 29 тис. га. Проведена робота по виготовленню та встановленню штучних гнізд.

В лісгоспі створена мережа пожежних водоймищ з впорядкованими під’їздами та водозаборами. Радіозв’язок між лісництвами, автомобілями та пожежними об’єктами здійснюється за допомогою радіостанцій та мобільного зв’язку.

На виконання протокольних доручень Голови Державного агентства лісових ресурсів України ДП «Зміївське лісове господарство» з листопада 2014 року запроваджує електронний облік деревини, що має на меті істотно забезпечити:

            -своєчасне, якісне та достовірне відображення руху лісопродукції;

            - контроль за роботою матеріально-відповідальних осіб;

            - одержання даних про залишки лісопродукції;

            - контроль за зберігання і використання лісопродукції;

            - облік та контроль за оплатою відвантаженої лісопродукції;

     - вжиття заходів щодо попередження нестач, крадіжок і незаконного витрачення лісопродукції.

За власні кошти підприємства було придбано необхідне обладнання: кишенькові персональні комп'ютери (КПК), програмне забезпечення, термопринтери, бирки та молотки для кріплення бирок.

Під час лісозаготівель вся деревина маркується бирками, що мають штрих-код. Завдяки внесенню інформації з бирки до КПК, по кожному сортименту фіксується об'єм, характеристика сортименту та ділянка, на якій деревина була заготовлена. Відтепер дуже швидко і без зайвих паперів кожна колода отримує чіп із усіма параметрами, які внесені у КПК майстра лісу, що дає можливість чітко простежити рух кожного сортименту, починаючи з лісосіки. Інформація легко зчитується та роздруковується. Така квитанція є супровідним документом відвантаженої продукції.

Завдяки електронному обліку деревини, дійсно, забезпечується швидкість і зручність при лісозаготівлі, полегшується виявлення самовільних вирубок і спроб незаконно реалізувати деревину.

Слід зазначити, що державне підприємство «Зміївське лісове господарство» є одним з головних підприємств району по своєчасному наповненню місцевого та державного бюджету. Щорічно близько 40% доходу від реалізації продукції лісгосп перераховує на користь державного та місцевих бюджетів. Прослідкуємо позитивну динаміку цього показника в цифрах: в 2015 році до бюджету було сплачено  4 млн. 622 тис. грн.,  в 2016 році  –  7 млн. 459 тис. грн., в 2017 році цей показник складає вже 7 млн. 949 тис. грн. (41% від отриманої суми реалізації за 2017 рік). Ці показники свідчать про те, що, насамперед, підприємство дбає про розвиток регіону, інфраструктури міста та докладає багато зусиль для того, щоб вивести країну з кризи.