ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Зміївське лісове господарство

Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства

Державне агентство лісових ресурсів України

Офіційний сайт Зміївської райдержадміністрації

Зміївська районна рада

Харківська обласна державна адміністрація

Урядовий портал

Верховна Рада

Президент України

НПП «Гомільшанські ліси»

Акція «Майбутнє лісу – в твоїх руках» триває

08 квітня 2017 року на території Чемужівського лісництва державного підприємства «Зміївське лісове господарство» було проведено Всеукраїнську акцію «Майбутнє лісу – в твоїх руках». У заході взяли участь працівники Зміївського лісгоспу на чолі з директором В.О. Скляровим та апарат районної державної адміністрації на чолі з головою В.А Кошеленко. Цього року учасниками акції було висаджено насіння дуба на ділянці площею два гектара. Кожен учасник заходу вніс особистий внесок у почесну і потрібну справу – створення лісу, який стане доброю згадкою для майбутніх поколінь.

Те, що процес вирощування лісу — кропітка й багаторічна праця, знають, мабуть, всі. А про те, що це безперервний процес, свідчать цифри. Аби в наступному році було чим відтворювати лісові насадження, працівники лісгоспу в 2016 році заготовили 4830 кг лісового насіння. Насіння заготовляється на постійних лісонасінневих плантаціях, в генетичних резерватах з плюсових дерев. Ось так, із року в рік, люди, які зберігають і примножують наші ліси, замикають, здавалося б, природний цикл своєю працею: із жолудя — сіянець, далі — саджанець. І тільки через 101 рік дуб досягає своєї стиглості.

Тож з приходом весни починається гаряча пора для працівників лісового господарства, а це, як відомо, не тільки посадка лісу, але й підготовка до пожежонебезпечного періоду: влаштування та догляд за мінералізованими смугами, догляд за протипожежними розривами. Також розпочинається період чергування спостерігачів на пожежних вежах та відеоустановках ПТУ-59 та  чергування команд на пожежних автомобілях.

Окрім цього, в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля», за участі Народного депутата України Мураєва Є.В., голови районної ради Тімофєєвої Т.В., голови міської ради Кучкова П.В., працівників Зміївського лісгоспу, а також багатьох небайдужих мешканців району було проведено прибирання та висадження нових дерев на Зміївському міському пляжі. Державним підприємством «Зміївське лісове господарство» було надано близько 180 саджанців дерев для благоустрою довкілля, серед яких: клен гостролистий, липа дрібнолиста, береза, горобина, верба Матсуда та ін.  Акція триватиме до кінця травня, тож обов’язково долучайтесь!