ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Зміївське лісове господарство

Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства

Державне агентство лісових ресурсів України

Офіційний сайт Зміївської райдержадміністрації

Зміївська районна рада

Харківська обласна державна адміністрація

Урядовий портал

Верховна Рада

Президент України

НПП «Гомільшанські ліси»

Ліквідація лісової пожежі в Задонецькому лісництві

21 серпня 2017 року о 15 год. 00 хв. було отримано повідомлення з пожежної вежі Задонецького лісництва, що на землях Задонецької сільської ради виявлено пожежу поблизу кварталів №№ 62, 70 Задонецького лісництва.  Завдяки пильності працівників лісової охорони Задонецького лісництва та своєчасному реагуванню адміністрації лісгоспу були направлені всі сили на ліквідацію даної пожежі. Працівники Задонецького лісництва героїчно боролися зі стихією, але погода не сприяла ліквідації осередка пожежі. В зв’язку з великим поривчастим вітром вогонь перекинувся в кв. 62, 70 Задонецького лісництва.

Почалася боротьба з вогнем, що вирував на території лісництва.

Адміністрацією лісгоспу було прийнято рішення про задіяння всього особового складу Задонецького лісництва для ліквідації пожежі. Працівники Задонецького лісництва  в складі 32 чоловік та лісгоспу в складі 8 чоловік доклали чимало зусиль для того, щоб зупинити вогняного ворога. Всі вони будуть відзначені адміністрацією лісгоспу за активну участь в гасінні лісової пожежі.

Велика вдячність нашим колегам з Національного природного парку «Гомільшанські ліси» в складі 5 чоловік, які вчасно прийшли на допомогу.

Коли боротьба зі стихією стала не під силу працівникам лісгоспу та НПП «Гомільшанські ліси», було прийнято рішення звернутися по допомогу до ДСНС Зміївського району та Харківської області. І ці служби негайно відгукнулися, виславши нам на допомогу 9  пожежних автомобілів та гелікоптер.

Тому  особливі слова подяки працівникам ДСНС в складі 50 чоловік, що завжди стоять на варті нашої безпеки, і також героїчно боролися зі стихією.

Не залишилися осторонь біди й наші партнери та колеги. Для участі в ліквідації стихійного лиха прибула техніка:  пожежний автомобіль Андріївського лісництва ДП «Балаклійське лісове господарство», автоцистерни для підвезення води 2 шт. об’ємом 60м3 ФГ «Строгий О.Ф.», трактор з цистерною об’ємом 16 м3 ФГ «СолВі, два КАМАЗи Зміївського молокопереробного підприємства «С -  Транс» для перевезення цистерн з водою.  Також були задіяні пожежні машини Чемужівського та Задонецького лісництв, лісопатрульний автомобіль УАЗ-модуль лісгоспу.

Лише завдяки злагодженим діям адміністрації лісгоспу на чолі з директором Скляровим Віталієм Олексійовичем, служби ДСНС Зміївського району та Харківської області, лісничих Задонецького та Чемужівського лісництв, працівників Задонецького лісництва, всіх небайдужих, хто приймав участь в гасінні лісової пожежі, її вдалося ліквідувати о 22 годині 21 серпня 2017 року. Якби не було активних та рішучих дій всіх учасників даної події, наслідки могли б бути непередбачуваними.

Загальна площа пожежі склала 3,0 га, в тому числі кв. 62 вид, 8.11 – 2,5 га, кв. 70 вид, 3 – 0,5 га. Також пройдено пожежею землі Задонецької сільської ради на площі 7,0 га.